جاذبه های گردشگری لبنان

جاذبه های گردشگری لبنان

«لبنان» کشوری کوهستانی و کوچک در سواحل شرقی دریای مدیترانه و غرب آسیاست. پایتخت آن «بیروت» که بزرگ ترین شهر و بندر این کشور است و بر روی یک جزیر قرار گرفته است.


این شهر از نظر فعالیت های فرهنگی و هنری نظیر تئاتر، رسانه و زندگی شبانه در جهان عرب بسیار شناخته شده است. لقب این شهر زیبا «پاریس خاورمیانه» است که پس از سفر به آن در خواهید یافت که چندان اغراق آمیز هم نیست و خیابان های سنگفرش شده، مجسمه ها و فرهنگ زندگی در آن این شباهت را توجیه می کند.

بیروت به نام های عروس شرق و بهشت شرق نیز معروف است و به دلیل غذاهای اصیل و بسیار خوشمزه به عنوان خوشمزه ترین شهر جهان نیز شناخته می شود. از میوه و سبزیجات و لبنیات آن که بگذریم می توان به غذاهای اصلی لبنانی مانند کباب ها و پیش غذاهای معروف آن اشاره کرد. با توجه به شباهت ذائقه لبنانی ها به ایرانی ها و وجود غذاهای حلال در این کشور مسافران ایرانی هنگام سفر به بیروت کمتر سراغ فست فودهای زنجیره ای را می گیرند.

بهترین فصل برای سفر به بیروت زیبا فصل بهار است. سبزه ها و گل های رنگارنگ زیر نور ملایم آفتاب در آب و هوای مدیترانه ای این شهر در طول روز و شب های آرام و زبا و خنک آن به همراه زندگی شبانه مردم آن سفری فراموش نشدنی را برای گردشگران رقم خواهد زد.

 یکی از جذاب ترین و معروف ترین دیدنی های طبیعی بیروت «غار جعیتا» واقع در شمال شرقی بیروت است که در میان کوه هایی بسیار زیبا قرار گرفته و می توان با عبئ=ور از جنگل های سبز و زیبا به وسیله تله کابین به این غار رسید.

«بیبلوس» کهن ترین شهر خاورمیانه و قدیمی ترین شهر زنده دنیا با هفت هزار سال قدمت در کشور لبنان واقع شده است. این شهر ساحلی در 37 کیلومتری شمال بیروت قرار دارد. یک عکس یادگاری در معبد ژوپیتر بعلبک می تواند جذابیت آلبوم عکس های شما را چند برابر کند.