جاذبه های گردشگری استرالیا

جاذبه های گردشگری استرالیا

1397/11/07
مدیر سیستم

«استرالیا» کوچک ترین قاره جهان است و بزرگ ترین جزیره اقیانوس آرام به شمار می رود. استرالیا با 755 گونه جانوری بیشترین تنوع زیست بومی جهان را داراست و سواحل و جزایر فراوان آن نوید یک سفر لذت بخش و فراموش نشدنی را به مسافران می دهد.

مهم ترین شهر استرالیا از لحاظ فرهنگی «ملبورن» است که اکنون به عنوان قطب هنر، فرهنگ، مد، ورزش و جهانگردی این کشور محسوب گشته و به دلیل فعالیت های تجاری و صنعتی بسیار شناخته شده می باشد. ملبورن استرالیا با هزاران گونه گیاهی، برکه ها و دریاچه ها و رودخانه های خروشان، و نیز داشتن بنادر و اسکله ها و سواحل بی نظیر، شهری شگفت انگیز به وجود آورده و لقب بوستان شهر استرالیا را به خود گرفته است.

یکی دیگر از شهرهای توریستی استرالیا «گلدکست» به معنای ساحل طلایی است. یکی از مناطق به سرعت در حال رشد این کشور که به خاطر آسمان خراش های مرتفع کنار دریا از شهرت فراوانی برخوردار است. شهری شناور، رویایی و خیال انگیز که استفاده از قایق در آن به مراتب از اتومبیل بیشتر بوده و خیابان ها از جنس رودخانه هستند. تصور کنید زندگی در شهری شناور که ترافیک آن قایق و پارو است تا چه حد می تواند آرامش بخش و رویایی باشد.

و اما «سیدنی» بزرگ ترین و قدیمی ترین شهر استرالیا که بیشترین تعداد گردشگر در استرالیا را به خود اختصاص می دهد. شهری متشکل از فرهنگ های گوناگون در کنار جاذبه های طبیعی و گردشگری همچون موزه ها و پارک های ملی، که هرساله برگزار کننده فستیوال های مهم و مختلفی است که مشهورترین آن فستیوال سیدنی در ماه ژانویه است.